Ogólnopolskie Centrum Pomocy Drogowej
Szybka i profesjonalna, całodobowa
pomoc drogowa.
Jeśli samochód odmówił Ci posłuszeństwa na drodze lub potrzebujesz pomocy po wypadku zadzwoń!
tel
Wezwij pomoc z dowolnego miejsca w kraju!

Aktualności

Nie tylko pijani kierowcy

Nie tylko pijani kierowcy

Ilość ostatnich doniesień medialnych na temat pijanych kierowców jest zatrważająca. Właściwie to nie powinniśmy wsiadać do samochodu i wychodzić na ulicę, bo z pewnością natkniemy się na jakiegoś wariata „na podwójnym gazie”. Czy rzeczywiście sytuacja jest aż tak dramatyczna, co mówią dane?

Trochę wolniej, o wiele bezpieczniej.

Trochę wolniej, o wiele bezpieczniej.

Policja wspólnie z Automobilklubem Wielkopolska i wojewodą na Torze Poznań zaprezentowała inicjatywę „10 kilometrów mniej na godzinę ratuje życie”. Pokazano różnicę przy hamowaniu auta jadącego z prędkością 50 i 60 km/h.

Niewyspany kierowca to zagrożenie na drodze

Niewyspany kierowca to zagrożenie na drodze

Kierowcy, którzy śpią krócej niż sześć godzin na dobę, są mniej skoncentrowani za „kółkiem”. Mylące może być uczucie bycia wypoczętym. Takie wyniki badań przedstawili naukowcy z renomowanego uniwersytetu w Pensylwanii. W USA nawet 33% śmiertelnych wypadków może być spowodowane niewyspaniem kierowcy.

Wysyp nowych dróg

Wysyp nowych dróg

Koniec minionego roku obfitował w otwarcia nowych dróg w różnych częściach kraju. Także na ten rok planowane jest znaczne powiększenie sieci nowoczesnych tras. W tym roku uda się zbudować 350 km nowych dróg, w przyszłym roku ma być 500 nowych kilometrów.

Ze współwłaścicielem OC jest tańsze

Ze współwłaścicielem OC jest tańsze

Kierowcy zawsze chętnie szukają pomysłów na obniżenie ceny obowiązkowego OC na samochód. Kupno polisy OC na zniżki współwłaściciela ciągle jest jednym ze skutecznych sposobów. Wpisanie bardziej doświadczonego kierowcy do dowodu rejestracyjnego może przynieść nawet blisko 1000 zł oszczędności.

W styczniu najdroższy Gdańsk, w grudniu Wrocław

W styczniu najdroższy Gdańsk, w grudniu Wrocław

W zdecydowanej większości miast wojewódzkich OC na samochód było w końcówce roku tańsze niż w styczniu, ale różnice cenowe pomiędzy regionami były bardzo duże – to główny wniosek płynący z ubezpieczeniowego podsumowania 2013 roku.

Tam najczęściej kradną samochody

Tam najczęściej kradną samochody

W 2013 r. złodzieje ukradli w Polsce samochody o łącznej wartości ok 500 mln zł. Z policyjnych statystyk wynika, że najmniej bezpiecznie powinni czuć się kierowcy w województwie łódzkim. Czy można się skutecznie zabezpieczyć przed kradzieżą?

Jak zimą jeździć taniej i bezpieczniej

Jak zimą jeździć taniej i bezpieczniej

Jazda z zamkniętym szybami – 20% mniej paliwa, hamowanie silnikiem – oszczędność 10%, rezygnacja z dynamicznej jazdy nawet do 47% mniejsze zużycie paliwa. Najtrudniejsze dla kierowców miesiące są na początku roku. Są jednak sposoby, żeby zimą nie tylko jeździć taniej ale i bezpieczniej.

7 sekund, które może uratować życie

7 sekund, które może uratować życie

Kierowca jadący 100 km/h nieoświetloną drogą, idącego poboczem bez odblasków ma szansę zobaczyć z ok. 30 metrów. Tę drogę tak rozpędzony pojazd pokonuje w 1 sekundę. Elementy odblaskowe pozwalają zauważyć pieszego z odległości 150 metrów, a to już 7 sekund na odpowiednią reakcję i uniknięcie tragedii.

Nowa fabryka samochodów w Polsce

Nowa fabryka samochodów w Polsce

W grudniu 2013 Wicepremier i Minister Gospodarki Janusz Piechociński zdradził, że kończą się negocjacje z renomowanym koncernem motoryzacyjnym, który planuje uruchomienie w Polsce dużej fabryki. Informacje, które początkowo były bardzo enigmatyczne krystalizują się coraz bardziej.