Ogólnopolskie Centrum Pomocy Drogowej
Szybka i profesjonalna, całodobowa
pomoc drogowa.
Jeśli samochód odmówił Ci posłuszeństwa na drodze lub potrzebujesz pomocy po wypadku zadzwoń!
tel
Wezwij pomoc z dowolnego miejsca w kraju!
Wysyp nowych dróg

Wysyp nowych dróg

Koniec minionego roku obfitował w otwarcia nowych dróg w różnych częściach kraju. Także na ten rok planowane jest znaczne powiększenie sieci nowoczesnych tras. W tym roku uda się zbudować 350 km nowych dróg, w przyszłym roku ma być 500 nowych kilometrów.

Od 21 grudnia 2013 r. kierowcy mogą korzystać z nowego 45-kilometrowego odcinka autostrady A1 w województwie kujawsko-pomorskim. Znacząco ułatwia dojazd z Trójmiasta do Włocławka. Tego samego dnia oddano do użytku 45 km drogi ekspresowej S8 Syców – Wieluń w województwach dolnośląskim, wielkopolskim i łódzkim. Powstało tam 29 wiaduktów, pięć mostów oraz kilkadziesiąt przejść dla zwierząt. Nieco później oddano do ruchu 21 km autostrady A4 od Radymna do Korczowej. To ważny fragment drogi z Krakowa przez Rzeszów i woj. podkarpackie aż do wschodniej granicy.

Wszystkie te inwestycje to bardzo drogie i długotrwałe przedsięwzięcia, ale ich znaczenie komunikacyjne jest ogromne. Szacuje się np., że nowy fragment S8 skróci czas przejazdu z Wrocławia do Warszawy aż o godzinę. Podobnie ogromne znaczenie ma usprawnienie przejazdu do wschodniej granicy.

lut 10, 2014