Ogólnopolskie Centrum Pomocy Drogowej
Szybka i profesjonalna, całodobowa
pomoc drogowa.
Jeśli samochód odmówił Ci posłuszeństwa na drodze lub potrzebujesz pomocy po wypadku zadzwoń!
tel
Wezwij pomoc z dowolnego miejsca w kraju!
W styczniu najdroższy Gdańsk, w grudniu Wrocław

W styczniu najdroższy Gdańsk, w grudniu Wrocław

W zdecydowanej większości miast wojewódzkich OC na samochód było w końcówce roku tańsze niż w styczniu, ale różnice cenowe pomiędzy regionami były bardzo duże – to główny wniosek płynący z ubezpieczeniowego podsumowania 2013 roku.

W 12 z 18 miast najtańsze dostępne polisy OC kosztowały na przełomie roku mniej niż w styczniu 2013. Nie oznacza to jednak rewolucji cenowej – średnia cena spadła zaledwie o 13 zł (dla wybranego pojazdu i kierowcy). Największą obniżkę zanotował Gorzów Wlkp., gdzie przykładowy właściciel samochodu zapłacił w grudniu 361 zł, czyli taniej o 48 zł w porównaniu z początkiem 2013 roku. Jednak to kierowca z Lublina znalazł najniższą składkę – 315 zł (spadek o 17 zł). Najwięcej z kolei za OC należało zapłacić we Wrocławiu – 534 zł (wzrost ceny o 20 zł) – który wyprzedził pod tym względem styczniowego lidera, Gdańsk. Powodów do zadowolenia nie mają bowiem także mieszkańcy Poznania. To w ich mieście OC dla kierowcy z przykładu zdrożało najbardziej – aż o 80 zł, dołączając w ten sposób do trójki najdroższych lokalizacji.

Można się spodziewać, że w 2014 r. ceny pójdą w górę, a wraz z nimi różnice pomiędzy najtańszymi i najdroższymi miastami.

lut 10, 2014